1 maja rozpocznie się już VII edycja ekstremalnego rajdu
The North Face Adventure Trophy, wcześniej rozgrywanego pod nazwą Salomon Trophy. W opinii wielu uczestników poprzednich edycji, w tym czołówki krajowej rajdów ekstremalnych, są to największe i najtrudniejsze zawody tego typu w Polsce.
Areną tegorocznego rajdu The North Face Adventure Trophy będą Tatry, Podhale, Spisz i Beskid Sądecki. Trasa rajdu wymagać będzie od uczestników bardzo dobrego przygotowania wytrzymałościowego, wysokich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz opanowania technik wspinaczkowych. W rajdzie mogą wziąć udział 4-osobowe zespoły (bez względu na płeć). Każdy z uczestników musi mieć ukończone 18 lat. Zadaniem zespołów będzie pokonanie ponad 300km: pieszo, rowerem, kajakiem i na rolkach. Uczestnicy startują jednocześnie, na trasę wyznaczoną punktami kontrolnymi i zmierzają non stop do mety. Na trasie zespoły muszą wykonać liczne zadania specjalne: przejście mostem linowym, wspinaczka skalna, trawers ściany skalnej, podejście kierunkowe po linie oraz zjazd po linie.
INFORMACJE PODSTAWOWE
Termin: 1 - 6 maja 2007 r.
Miejsce i baza rajdu: Camping "Pod Krokwią", ul. Żeromskiego, Zakopane
W bazie rajdu: biuro zawodów, parking, pole namiotowe dla uczestników, noclegi, restauracja (bankiet), meta rajdu
Program:
1 maja (wtorek)
- godz. 12-19 - przyjmowanie uczestników w biurze zawodów, wyposażenia
- godz. 20 - odprawa techniczna
2 maja (środa)
- godz. 10 - START
3 maja (czwartek)
- godz. 16-17 - przybycie na metę zwycięskiego zespołu kat. Amator
4 maja (piątek)
- godz. 12-14 - przybycie na metę zwycięskiego zespołu kat. Masters
5 maja (sobota)
- godz. 17 - zamkniecie mety (limit czasu)
- godz. 18 - dekoracja zwycięzców, zakończenie rajdu
- godz. 19 - bankiet
6 maja (niedziela) - opuszczenie bazy
Teren rywalizacji
Tatry, Podhale, Pieniny, Magura Spiska, Beskid Sądecki
Uczestnictwo, kategorie
W rajdzie uczestniczą zespoły. Starając się zachować dotychczasowy wizerunek rajdu, jako imprezy ekstremalnie trudnej, wymagającej, a jednocześnie pragnąc zachęcić do udziału w nim mniej doświadczone, czy wręcz początkujące osoby, postanowiliśmy przygotować dwie trasy i przeprowadzić rywalizację równolegle w dwóch kategoriach: Masters i Amator. Wszystkich zaawansowanych "napieraczy", zarażonych bakcylem walki o jak najlepsze miejsca zachęcamy do udziału w kat. Masters, gdzie toczyć się będzie rywalizacja o główne trofeum rajdu. Kategoria (trasa) Amator adresowana jest do początkujących i mniej wytrenowanych. Warunkiem dopuszczenia do udziału w rajdzie jest przedstawienie zgody lekarza lub oświadczenie o należytym stanie zdrowia. UWAGA: Uczestnicy rajdu muszą mieć ukończone 18 lat.
Składy zespołów
Kategoria Masters:
Zespoły 4 osobowe, a w składzie zespołu musi być przynajmniej jedna kobieta.
Kategoria Amator:
Zespoły 2 osobowe, o dowolnym składzie; prowadzona będzie oddzielna klasyfikacja dla zespołów MIX (z kobietą w składzie) oraz dodatkowo klasyfikacja MV (suma wieku zawodników min. 100 lat)
Sposób przeprowadzenia zawodów
Zespoły ruszają na trasę oznaczoną w terenie punktami kontrolnymi jednocześnie i zmierzają do mety non-stop 24 godziny na dobę (dotyczy to zarówno kategorii Masters jak i Amator), a ewentualne przerwy wliczane są do wyniku zawodów. Punkty kontrolne zaznaczone będą na turystycznej mapie w skali 1: 50 000, droga miedzy punktami jest dowolna. Po drodze uczestnicy mają do wykonania szereg zadań specjalnych Zespoły zostaną sklasyfikowane na podstawie czasu pokonania trasy. Wygrywa ten zespół, który jako pierwszy dotrze na metę, zaliczy wszystkie punkty kontrolne i wykona wszystkie zadania specjalne.
W kategorii Amator zostanie przeprowadzona oddzielna klasyfikacja dla męskich i mieszanych zespołów oraz weteranów.
Trasa
Kategoria Masters:
Trasa około 300 km, w tym 160 km na rowerze górskim, 80 km pieszo, odcinek specjalny - 10 km kajakarstwa górskiego (około 1,5-2 godz.), 20 km na rolkach. Przewidywany czas zwycięskiego zespołu - około 52 godz., limit na pokonanie trasy - 80 godz.
Kategoria Amator:
Trasa około 200 km, w tym 130 km na rowerze górskim, 60 km pieszo, 10 km kajakiem. Przewidywany czas zwycięskiego zespołu - 35 godz., limit na pokonanie trasy - 80 godz.
Start - nastąpi w centrum Zakopanego
Meta - w bazie rajdu (Pod Wielką Krokwią w Zakopanem)
Zadania specjalne
- mosty linowe
- wspinaczka skalna
- trawers ściany skalnej
- podejście kierunkowe po linie
- zjazd po linie
Więcej informacji na stronie
www.adventuretrophy.pl